Jak dłużej zachować świeżość warzyw i owoców?

W naszym wpisie pokażemy Ci kilka prostych trików, które możesz użyć w swojej kuchni, aby dłużej cieszyć się świeżymi ulubionymi warzywami i owocami: 

banany: przede wszystkim nie trzymamy ich w lodówce! Aby były dłużej świeże i żółte, wystarczy owinąć ich końcówki folią, bo to właśnie na szypułce banany wydalają najwięcej etylenu – gazu, który przyśpiesza dojrzewanie owoców. 
pomidory: lubią być przechowywane szypułką do góry! Kiedy trzymamy je szypułką do dołu szybciej miękną. Dodatkowo aby nie straciły smaku, warto trzymać je w temperaturze pokojowej. 
– ziemniaki: dobrze przechowywać je w ciemności i w miejscach przewiewnych i w chłodzie (ale nie w lodówce). Jeśli chcemy aby nie kiełkowały warto do ziemniaków włożyć jabłko (wszystko dzięki etylenowi, które te wytwarzają). 
– marchewki: można je przechowywać w lodówce, ale warto włożyć je do zimnej wody, dzięki czemu nie tracą wody i pozostaną twarde i jędrne 
– sałaty: owijaj zieleninę w ręcznik papierowy, dzięki czemu wchłonie on nadmierną wilgoć z liści, a te nie będą gniły i dłużej zachowają świeżość 
– owoce jagodowe(truskawki, maliny, poziomki, jeżyny, jagody czy borówki): należy je przechowywać razem z szypułkami, wtedy są  bardziej trwałe. Pamiętajcie też, że owoce gniją w foliowych workach dlatego po zakupach trzeba je jak najszybciej z nich wyjąć. 
seler naciowy: trzeba go owinąć w folię aluminiową i schować do szuflady lodówki. W ten sposób zachowa swoją świeżość nawet przez dwa tygodnie! 
– ogórki: trzymane w lodówce tracą swój smak, dodatkowo są bardziej wodniste i szybciej się psują. Najlepiej przechowywać je na kuchennym stole w misce wyłożonej ręcznikiem papierowym 

Wykorzystaj te sztuczki w swojej kuchni. Są proste w realizacji i bardzo praktyczne. Ciesz się dłużej smakiem oraz świeżością ulubionych warzyw i owoców. Pamiętaj, że to oczywiście przekłada się też na domowy budżet, bo niewyrzucona żywność to po prostu oszczędność.