Domowe sposoby na ból głowy

Jak poradzić sobie z bólem głowy?

W większości przypadków ból głowy nie jest objawem oznaczającym groźną chorobę, a jedynie sygnałem od organizmu, że jest on zmęczony, odwodniony, zestresowany lub zbliża się infekcja. Wyróżnia się kilka jego rodzajów: napięciowy, pulsujący, migrenowy, zatokowy. Jeżeli ból głowy jest znośny, warto najpierw wypróbować domowe sposoby na ból głowy takie jak:

– picie małymi łykami chłodnej wody np. z dodatkiem cytryny 
– spacer albo przewietrzenie pomieszczenia, w którym jesteś
– moczenie stóp w zimnej wodzie 
– zimne odkłady na głowę 
– aromaterapia 
– napary ziołowe np. mięta, melisa
– ciepła relaksująca kąpiel 
– masaż karku i ramion 
– odpoczynek w zaciemnionym i cichym pokoju 

Domowe sposoby na ból głowy w praktyce

Domowe sposoby na ból głowy są niezwykle skuteczne i warto je stosować. Są najczęściej bardzo proste i nie niosą za sobą skutków ubocznych.  

Czasem jednak metody naturalne na ból głowy nie są wystarczające. Należy pamiętać, że ból głowy może być objawem poważnych schorzeń. Dlatego w niektórych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Szczególnie, kiedy ból powstał w wyniku urazu głowy, narasta gwałtownie i szybko oraz utrzymuje się dłużej niż 2 dni. W takiej sytuacji zalecamy skorzystać z pomocy lekarza. 

Co robić, by zapobiec uciążliwym bólom głowy? Przede wszystkim pamiętaj o zdrowym  trybie życia. Odżywiaj się regularnie, zadbaj o odpowiednią długość snu i oczywiście staraj się unikać stresu!