Dlaczego warto jeść truskawki?

Właściwości truskawek:

  • Cenną informacją dla wielu z nas jest fakt, że truskawki wspomagają odchudzanie, ze względu na zawartość pektyn wspomagających pracę jelit. Dodatkowo truskawki są niskokaloryczne (32kcal/100g) oczywiście pod warunkiem, że spożywane są bez kalorycznych dodatków jak na przykład bita śmietana czy cukier. Dużym plusem jest zawartość błonnika w truskawkach na poziomie 2 g/100g, który dodatkowo usprawnia pracę jelit, przez co przeciwstawia się rozwojowi raka jelita grubego.
  • Kolejna właściwością truskawek jest ich moczopędne działanie, dzięki czemu organizm oczyszczany jest z toksyn oraz nadmiaru wody w organizmie
  • Truskawki wywierają także pozytywne działanie na nasze serce, ze względu na obniżanie poziomu złego cholesterolu.
  • Truskawki są źródłem wartościowych witamin i minerałów. Zawarta w nich witamina A wzmacnia wzrok, witamina C- ma właściwości przeciwnowotworowe, natomiast witamina E zapobiega procesom starzenia.. Zawierają także witaminy z grupy B: B1, B2, B3 oraz B6, które wzmacniają metabolizm.
  • Owoce te mają nie tylko działanie zdrowotne na nasz organizm- wpływają pozytywnie także na stan naszej cery, dzięki obecności w nich kwasu salicylowego. Odpowiada on za wspomaganie złuszczania naskórka, w efekcie nasza cera staje się jaśniejsza a zmiany skórne mniej widoczne.

Warto korzystać z truskawek zwłaszcza w sezonie, wtedy są najsmaczniejsze  i zawierają najwięcej witamin. 

Pamiętajcie jednak, że owoce te mogą powodować alergie czy wysypki na skórze, dlatego należy obserwować organizm oraz skórę po ich spożyciu, zwłaszcza u dzieci, które jedzą te owoce po raz pierwszy. Alergia na truskawki może pojawić się również u osób dorosłych, które wcześniej nie miały problemów związanych  przy ich spożywaniu.

Warto korzystać z bogactwa przepisów, które bez większego problemu można znaleźć na internetowych blogach czy w książkach kucharskich. W naszym menu pojawił się już przepis na truskawkową pannę cottę. Zachęcamy do wypróbowania przepisu.