Image

Dieta Wegańska

Weganizm to coraz bardziej popularny sposób żywienia. Dieta wegańska polega na restrykcyjnej eliminacji każdego mięsa, ale także produktów odzwierzęcych, takich jak jajka czy nabiał. Jest oparta przede wszystkim na produktach roślinnych. Klienci naszego cateringu oferującego dietę pudełkową wegańską w Lublinie przechodzą na nią z wielu powodów, głównie etycznych. Wiele osób dostrzega jednak także zdrowotne aspekty eliminacji mięsa, nabiału oraz jajek. 

Dostępna kaloryczność

1200
kcal

1500
kcal

1800
kcal

2000
kcal

2500
kcal

Cena od 69 zł / dzień

Zamów

Cechy diety

Image

Tłuszcz
35%

Image

Białko
20%

Image

Węglowodany
45%

Image

Wegańska dieta - zdrowie na talerzu

Polecamy dietę dla wegan z dostawą pod wskazany adres w Lublinie wszystkim osobom, które ze względów zdrowotnych i etycznych nie chcą spożywać posiłków tradycyjnych. Po rezygnacji z jedzenia mięsa może poprawić się ich samopoczucie psychiczne i fizyczne. Dieta wegańska służy osobom z otyłością, chorobą niedokrwienną serca i nadciśnieniem tętniczym. Polecana jest cukrzykom i chorującym na kamicę pęcherzyka żółciowego. Przygotowana przez doświadczonego kucharza i w porozumieniu z dietetykiem pudełkowa dieta wegańska jest bardzo wartościowa i smaczna. Ze względu na wysoką zawartość błonnika, syci, zmniejsza nadwagę, ogranicza częstotliwość pojawiania się zaparć, dostarcza też zdrowych kwasów tłuszczowych i zmniejsza poziom cholesterolu. 

Image

Dla kogo jest dieta wegańska?

Zanim przejdziesz na restrykcyjną dietę wegańską, porozmawiaj z lekarzem lub dietetykiem o jej zaletach i o tym, czy musisz przyjmować dodatkowe suplementy. Jednak harmonijnie przygotowane posiłki w diecie wegańskiej zwykle korzystnie odbijają się na wadze i zdrowiu. Dieta w 100% roślinna jest niskokaloryczna, a przy tym sycąca i sprzyja wolniejszemu uwalnianiu glukozy do krwi, co pozwala zapanować nad apetytem.
Image

Co wyklucza dieta wegan?

Dieta wegańska jest dosyć restrykcyjna. Zupełnie wyeliminowane są mięsa i ryby, nabiał, jajka. Posiłki wegańskie w diecie pudełkowej z Lublina zawierają więc roślinne źródła białka:

  • soję i jej przetwory, np. tofu,
  • soczewicę,
  • ciecierzycę,
  • groch,
  • fasolę.

Posiłki bazują na pełnoziarnistych produktach zbożowych, owocach i warzywach, w znacznej mierze na strączkowych. W pudełkach z dietą wegańską z Lublina znajdziesz też orzechy, nasiona, oleje roślinne, napoje z roślin i nasion, które zastępują mleko. Są one składnikami sałatek, surówek, dań makaronowych, sosów, kotletów bezmięsnych. Dla łasuchów kucharze Fresh Dieta przygotowują także wegańskie wypieki, ciasteczka, naleśniki, oczywiście bez mleka krowiego i jaj.

Zamów dietę

Pozostałe diety

Image

Keto

Dostępna kaloryczność
1200
kcal

1500
kcal

1800
kcal

2000
kcal

2500
kcal

Pięć posiłków dziennie z dostawą do domu lub pracy, pyszne śniadania, obiady i kolacje, zbilansowane kalorie.

Cena od 66 zł / dzień

Image

Flexi-wybór dań

Dostępna kaloryczność
1200
kcal

1500
kcal

1800
kcal

2000
kcal

2500
kcal

Dieta Standard pomoże Ci przyswoić zdrowe nawyki żywieniowe i zapewni prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Cena od 65 zł / dzień

Image

Diabetyk / Niski IG

Dostępna kaloryczność
1200
kcal

1500
kcal

1800
kcal

2000
kcal

2500
kcal

Cukrzyca, nazywana często "cichym zabójcą", jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń cywilizacyjnych.

Cena od 65 zł / dzień

Zobacz wszystkie diety