DIETA PUDEŁKOWA BEZ GLUTENU


Dieta bezglutenowa Lublin

Gotowanie obiadów, przygotowywanie śniadań i kolacji zajmuje wiele czasu. A kiedy nie możesz korzystać z typowych produktów dostępnych w sklepie ze względu na dietę bezglutenową, spędzasz w kuchni jeszcze więcej czasu. Daj sobie pomóc, wyręczymy Cię w przyrządzaniu posiłków. Dieta bezglutenowa w Lublinie jest dostępna dla każdego!

Czym wyróżnia się nasza dieta bez glutenu?

Dieta bezglutenowa to taka, z której eliminuje się gluten. Gluten jest obecny z wielu produktach, przede wszystkim w zbożach używanych do wypieku chlebów, ciast, przygotowywania makaronów czy klusek. Jest mieszaniną białek: gluteliny i gliadyny. Białka te znajdują się między innymi w pszenicy, życie, jęczmieniu i owsie. Dieta bezglutenowa wymaga uwagi, ponieważ nie należy spożywać produktów zawierających gluten oraz ostrożnie należy wybierać produkty żywnościowe. W wielu potencjalnie bezpiecznych produktach, np. w wędlinach, zawartość glutenu jest ukryta. Dieta bezglutenowa pozwala na jedzenie takich produktów jak soja, kukurydza, proso, ryż, ziemniaki, gryka, soczewica, fasola, owoce i warzywa, orzechy, ryby i mięso. Dozwolona jest także kawa, herbata czy miód.

Czym jest celiakia?

Dieta bezglutenowa znana jest przede wszystkim osobom z celiakią oraz tym, które źle czują się po glutenie. Celiakia to choroba trzewna, która polega na zbyt intensywnej odpowiedzi układu odpornościowego po dostarczeniu organizmowi prolaminamów - białek pochodzenia zbożowego. Spożywanie produktów glutenowych w przypadku celiakii może być groźne dla życia. Wiele osób niemających zdiagnozowanej choroby także źle czuje się po glutenie, np. po zjedzeniu produktów przygotowanych na bazie pszenicy. Oni przede wszystkim, w porozumieniu ze swoim lekarzem i dietetykiem, mogą skorzystać z diety, która eliminuje gluten. Osoby z celiakią potrzebują jeszcze bardziej restrykcyjnego planu karmienia niż pudełkowa dieta bez glutenu.

Jakie dania znajdziesz w pudełkach?

Dieta pudełkowa bezglutenowa dostarczana przez nasz catering w Lublinie to zawsze bezpieczne, świeże produkty. Posiłki przygotowywane są na bieżąco z najwyższej jakości owoców, warzyw, mięs, ryb i zbóż, które są bezpieczne dla osób wykluczających z diety gluten. Nad menu pracuje doświadczony specjalista, który dba o to, by dania były zbilansowane i zawierały właściwy współczynnik węglowodanów, białek i tłuszczów. Każde danie umieszczone jest w praktycznym, hermetycznie zapakowanym pudełku. Wystarczy, że wyjmiesz je na talerzyk i podgrzejesz albo zjesz na zimno. Pudełka możesz zabierać ze sobą do pracy, na uczelnię, na spotkanie ze znajomymi. Zamawiając dietę bez glutenu w Lublinie, otrzymasz codziennie 5 dań, które zapewnią Ci energię do pracy, uprawiania sportu, do nauki. Nie tylko zaczniesz jeść zdrowo i przestaniesz spędzać długie godziny w kuchni, ale także możesz kontrolować swoją wagę, dobierając samodzielnie lub z pomocą dietetyka optymalną liczbę kalorii na każdy dzień.

Skorzystaj z diety pudełkowej bez glutenu w Lublinie

Nasi kucharze z Lublina przygotują dla Ciebie dietę bez glutenu według zaleceń sprawdzonego dietetyka. Smaczne dania przygotowane ze świeżych produktów, dostarczymy codziennie wprost pod Twoje drzwi. Do Ciebie należeć będzie tylko wybór kaloryczności oraz długości diety bez glutenu, a jeśli mieszkasz w Lublinie, nie zapłacisz dodatkowo za dostarczenie pudełek.

Zamów dietę