Czy da się schudnąć tylko z jednej partii ciała?

Aby rozwiązać problem tkanki tłuszczowej na brzuchu wystarczy systematyczne działanie i wytrwałość w swoich postanowieniach.  
Po pierwsze powinniśmy stosować odpowiednią dietę: 
• Dbajmy o to aby spożywać 3-5 regularnych posiłków dziennie. Węglowodany są podstawą naszej diety, jednak warto się im bliżej przyjrzeć. Wybierajmy węglowodany złożone, które na dłużej zaspokoją nasz organizm np. pełnoziarniste pieczywo, kasze. Unikajmy prostych węglowodanów, słodyczy, produktów przetworzonych i mocno dosładzanych. Powodują one nagłe skoki glukozy w naszym organizmie i niedługo po ich spożyciu znów czujemy się głodni. 
• Spożywajmy warzywa i owoce, przynajmniej 4-5 porcji dziennie. Są one bogactwem antyoksydantów i witamin. Dzięki wysokiej zawartości błonnika przyśpieszają one perystaltykę jelit i przyspieszają przemianę materii. 
• Często boimy się spożywania tłuszczów, jednak naprawdę nie warto. Są one nośnikiem witamin niezbędnych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E, K. Zwracajmy uwagę aby spożywać zdrowe tłuszcze, unikajmy tłuszczów trans, które znajdziemy między innymi: w krakersach, chipsach, ciastkach. 
• Nie spożywajmy słodkich napojów, dosładzanych herbat itp. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. 
• Ważne podczas odchudzania aby stosować deficyt kaloryczny, nie da się schudnąć tylko z jednej partii ciała. Stosowanie wskazówek żywieniowych pozwoli na zmiany w całym organizmie. 

Drugim etapem potrzebnym do schudnięcia jest aktywność fizyczna. 
• Bez regularnej aktywności fizycznej efekty naszej diety będą mniej widoczne. Ćwicząc i unikając siedzącego trybu życia zwiększamy spalanie naszych kalorii i dzięki temu bardziej prawdopodobne jest to, że będziemy chudnąć. 
• Polecanymi ćwiczeniami na okolice brzucha są ćwiczenia aerobowe np. bieganie, jazda na rowerze, pływanie. Do biegania nie potrzebujemy zbyt wiele, poza sportowymi butami, wystarczy dobra motywacja aby zacząć. 
• Nie ważmy się każdego dnia oraz wysypiajmy się. 
 

Kiedy powyższe wskazówki dotyczące diety i ćwiczeń wcielimy w życie efekty pojawią się szybciej niż tego oczekujemy. Warto być wytrwałym i dążyć do celu!