Sprawdzone sposoby na picie wody

Zapotrzebowanie na wodę może się znacząco różnić w zależności od: płci, wieku, stanu fizjologicznego, aktywności fizycznej i obecności niektórych chorób. Człowiek bez jedzenia jest w stanie przetrwać nawet 50 dni, o tyle bez wody zaledwie kilka. Jest więc ona niezbędna do podtrzymania życia, a utrzymanie właściwego stanu nawodnienia jest istotnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania organizmu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. 

 

Jak widać odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka, nie tylko sportowca, zaś odwodnienie organizmu może wyrządzić wiele szkód naszemu organizmowi. 

 

Co więc zrobić, aby pic więcej wody? Dla niektórych nie jest to problem i pija wodę regularnie, około 1,5- 2 litry dziennie, dla innych pilnowanie picia wody przychodzi z wielkim trudem. Mamy dla Was kilka sprawdzonych patentów na picie wody. Oto one:

  • jeśli zwykła woda Wam nie smakuje– dodajcie do niej cytrynę, listki świeżej mięty, miód, imbir, świeże owoce. Pamiętajcie jednak o tym, że wody smakowe ze sklepu mają sporą ilość cukru.
  • wieczorem, przed pójściem spać zostawcie sobie na stoliku przy łóżku szklankę wody. To świetny sposób na to, aby dzień zaczynać od szklanki wody i wypijać ją zaraz po przebudzeniu.
  • zawsze noście przy sobie butelkę z wodą. Mając ją pod ręką lub w zasięgu wzroku na pewno prędzej czy później po nią sięgniecie i wypijecie przynajmniej kilka małych łyków. Będzie to dobry krok do wyrobienia w sobie nawyku częstego picia wody.
  • planujcie godziny posiłków i na 15-30 minut przed każdym z nich wypijajcie szklankę wody. 
  • korzystajcie z aplikacji przypominającej o piciu wody. Jest ich całkiem sporo i na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Każda z nich inaczej działa, ma tez inną grafikę, ale cel maja jeden. Aplikacje te jak np. Hydro pij wodę, Water your body, Plant Nanny, Daily Water nie tylko przypominają o tym, że już czas, aby sięgnąć po kolejną szklankę wody, ale też pomagają kontrolować, czy wypiliśmy jej już wystarczającą ilość
  • zamiast aplikacji przypominających o piciu wody można ustawić sobie przypomnienie w telefonie i picie wody regularnie np. co 30 minut. Pamiętajcie, że wypicie jednorazowo całej butelki wody to nie to samo, co jej regularne picie przez cały dzień. 
  •  znajdź wodę, która Ci posmakuje. Każda woda, którą kupujemy w sklepie, może różnić się od siebie smakiem. Pamiętaj też, że woda może być nisko, średnio lub wysokozmineralizowa, co również decyduje o jej smaku. Wybierz taką, której smak będzie najbardziej Ci odpowiadał, dzięki czemu dużo łatwiej wyrobisz w sobie nawyk wypijania większej ilości wody.

Zachęcamy do korzystania z powyższych wskazówek, warto podzielić się nimi również ze znajomymi aby i oni mogli poznać pozytywne działanie wody na nasz organizm oraz samopoczucie!