Dieta w chorobie Alzheimera

Przebieg jej jest postępujący, a u chorych występują objawy głównie otępienia, zaniku pamięci,  zaburzeń świadomości. Istnieje wiele badań, które potwierdzają prewencyjne działanie diety śródziemnomorskiej w rozwoju choroby Alzheimera. Dieta ta bogata jest warzywa i owoce, produkty zbożowe z grubego przemiału (razowe pieczywo, kasze), ryby morskie. Charakteryzuje się duża ilością błonnika witamin, flawonoidów oraz niezbędnych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych pochodzących z ryb i tłuszczów roślinnych. Dlatego też osobom z chorobą Alzhaimera, ale też  przede wszystkim prewencyjnie zaleca się dietę śródziemnomorską.

Ciekawostka od nas –  składnikiem mogącym mieć korzystny wpływ na prewencję i leczenie choroby Alzheimera jest kurkuma. Ten naturalny składnik występujący w kłączach tej rośliny wykazuje działanie wspomagające niszczenie białek powodujących chorobę Alzheimera. Kurkuma jest składnikiem mieszanek przyprawowych curry. Wiemy o tym dlatego kurkuma to często używana przyprawa u nas w kuchni. Przekonaj się o tym!

Pamiętaj – nieważne czy chcesz schudnąć, czy może dbasz o swoje zdrowie, albo po prostu nie masz czasu na gotowanie – my jesteśmy do Twojej dyspozycji. Dietetyk Fresh Dieta pomaga wybrać odpowiedni rodzaj diety pudełkowej tak, by osiągnąć założony cel w sposób bezpieczny dla zdrowia. Dodatkowo każdy typ diety pozwala wykluczyć niechciane produkty, tak by dieta była nie tylko zdrowa, ale i smaczna!