Avocado-kaloryczne ale zdrowe

Pomimo tego, że awokado ma mnóstwo kalorii i samo w sobie ma niezbyt określony smak to warto je włączyć do naszej codziennej diety. Ma mnóstwo właściwości odżywczych, jakich nie znajdziemy w innych owocach. Są to: witaminy C, E i A, potas, witaminy z grupy B oraz kwas foliowy.

W konkurencji o najbardziej kaloryczny owoc awokado zajmuje pierwsze miejsce, a nie banan jak powszechnie się o tym mówi. Średniej wielkości awokado ma około 400 kcal i zawiera duże ilości tłuszczu (jakieś 20-30%), ale nie trzeba się tego bać. Bo są to jednak zdrowe tłuszcze, głownie nienasycone kwasy tłuszczowe, które obniżają poziom cholesterolu we krwi, zmniejszają ryzyko miażdżycy oraz poprawiają nasz metabolizm.

Ponadto inne właściwości zdrowotne awokado to:

– wspomaganie procesu odchudzania

– poprawa pracy mózgu

– wspomaganie pracy układu pokarmowego

– ochrona serca

– wspomaganie prawidłowego rozwoju płodu u ciężarnych

– ochrona naszego wzroku

Jak jeść awokado?

Ponieważ awokado samo smakuje dość niewyraźnie, dlatego każdy powinien sam znaleźć taką formę jedzenia awokado, jaka mu najbardziej odpowiada. Warto wzbogacić jego smak dodatkowymi składnikami lub przyprawami np. podawać z dodatkiem soli i oliwy z oliwek, a także z cytryną. Awokado idealnie komponuje się z sałatkami, można też przyrządzać z niego pyszne pasty, niektórzy rozcierają miąższ na gładką pastę i używają go do kanapki zamiast masła. Dobrze też dodawać awokado do koktajli – taki zielony napój to samo zdrowie!

Doskonale znamy te cudowne właściwości awokado, dlatego odnajdziecie je w naszym menu w formie koktajli, past czy jako dodatek do sałatek. Jeśli nie lubisz awokado – my sprawimy, że je pokochasz!