Owoce granatu jako afrodyzjak

Od dawna wiadomo, że takie produkty jak lubczyk, ostrygi czy czekolada skutecznie podnoszą temperaturę w sypialni. Zdaniem naukowców, podobne działanie ma także owoc granatu. Jest to kolejny naturalny afrodyzjak, który zwiększa libido i dodaje nam sił witalnych.

Nie bez powodu granaty nazywane są „rajskim owocem” i od tysięcy lat uznawane za symbol nieśmiertelności i zmysłowości. Sok z tych owoców nie tylko zwalcza skutecznie choroby serca i układu krążenia, ale także poprawia nasze samopoczucie i zwiększa ochotę na bliskość.

Granat to prawdziwa bomba witaminowa i eliksir młodości. Od siedmiu tysięcy lat owoce te były stosowane w medycynie ludowej i były uznawane za naturalne lekarstwo. Istnieje też legenda, że każdy owoc granatu zawiera 613 ziarenek. Ortodoksyjni Żydzi wierzyli, że jest ich tyle co  przykazań Tory (choć tak naprawdę ilość pestek różni się w zależności od wielkości owocu). 

Dodatkowo owoce granatu są bogatym źródłem witamin A, C, E i B oraz substancji mineralnych, takich jak krzem, wapń, żelazo, potas i jod. W skład owocu granatu wchodzą również duże ilości białka, kwasu foliowego, błonnika i beta karotenu.

 

Czy lubicie granaty? Jedliście je kiedyś? Jeśli nie zachęcamy Was do spróbowania! Jak widać są one bardzo zdrowe i warto włączyć je do codziennej diety. A jeśli nie macie pomysłu na przyrządzenie dań z granatem zachęcamy Was do zamawiania naszej diety. Owoc granatu pojawia się często w naszych sałatkach ponieważ wiemy, co jest zdrowe!