Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki?

 

Od czego zacząć pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

 

Pierwszym etapem walki z niechcianym zapachem powinna być weryfikacja czy wszystkie produkty w naszej lodówce są świeże i z ważną datą przydatności do spożycia. Kiedy już do kosza trafią wszystkie przeterminowane i nie świeże produkty, możemy przystąpić do opróżnienia i dokładnego umycia lodówki w tym trudno dostępnych miejsc. 

Kolejnym etapem jest wybór jednego lub kilku z poniższych sposobów na utrzymanie Twojej lodówki w świeżości i czystości.
 

Przedstawiamy 5 naturalnych sposobów na walkę z nieprzyjemnym zapachem w lodówce:

 

Kawa 

Koniecznie kawa mielona, najbardziej wydajna jest ta świeżo zmielona. Kilka łyżeczek należy wsypać do niewielkiego otwartego naczynia, wstawić do lodówki i wymieniać 2-3 razy w miesiącu.
 

Soda oczyszczona 

Ten niepozorny biały proszek ma w domu wiele zastosowań. Wystarczy, że rozsypaną w naczyniu sodę zostawisz na całą noc w lodówce. Pamiętaj jednak, aby wymieniać ją co dwa tygodnie! 

 

Proszek do pieczenia 

Skutecznym zamiennikiem sody oczyszczonej jest równie często używany w domach proszek do pieczenia. Jego higroskopijna budowa sprzyja pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów wraz z wilgocią. Proszek do pieczenia jest dużo mniej wydajny niż soda oczyszczona, dlatego nie należy trzymać go w lodówce dłużej jak 3-4 dni. 

Owoce (cytrusy i jabłka) 

Świetnym i bardzo ekologicznym sposobem pozbycia się nieprzyjemnych zapachów z lodówki jest trzymanie obranych cytrusów czy też kawałka jabłka. W tym przypadku najlepiej swoją funkcję spełni cytryna czy grejpfrut, gdy owoc się zeschnie należy wymienić go na nowy. Dzięki tej metodzie będziemy mieć nie tylko świeżą lodówkę, ale również przyjemnie pachnącą.
 

Brzydki zapach z lodówki to bardzo częsty problem jednak jest łatwy do wyeliminowania. Większość produktów wymienionych w artykule z pewnością znajdziesz w domu.  Należy jednak pamiętać, że najlepszym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki jest dbanie o jej czystość i regularne wyrzucanie przeterminowanych produktów.