Ciekawostka: jak wykorzystać torebkę od herbaty

Nieoczywiste zastosowania herbaty:

 • Czyszczenie dywanów
  Zbieraj zużyte torebki herbaty i przechowuj je w lodówce, aby chronić przed zepsuciem. Kiedy uzbierasz już wystarczającą ilość wysyp liście z torebek i wysusz je trochę. Kiedy będą jeszcze odrobinę wilgotne, wysyp je na czyszczoną powierzchnię. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia, następnie odkurz lub zamieć. Efekt gwarantowany!
 •  Nawóz do ogrodu
  Namocz używane torebki w wiadrze z wodą i podlej tym rośliny, aby chronić je przed infekcjami grzybiczymi. Alternatywnie można otworzyć torebki herbaty i wysypać wilgotne liście wokół roślin do użyźniania gleby i eliminowania szkodników takich jak myszy.
 • Odświeżacz powietrza 
  Dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego do zużytych torebek, aby stworzyć własne odświeżacze powietrza. Ponieważ większość torebek ma już nitkę, więc bez obaw je umieścić w łazience, w pokoju lub w samochodzie.
 • Sposób na pachnące dłonie
  Po przygotowywaniu potraw z cebulą, czosnkiem lub rybą, wytrzyj ręce w torebkę po herbacie. W ten sposób szybko i łatwo pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów.
 • Zmywanie tłuszczu z naczyń
  Zamocz brudne naczynia w ciepłej wodzie i wrzuć do niej kilka zużytych torebek herbaty. Zobaczysz jak szybko i łatwo zmyjesz tłuszcz.
 • Postrach na różne szkodniki
  Myszy nie lubią herbacianego zapachu. Warto zatem powkładać zużyte torebki po herbacie do szafek czy spiżarki, gdzie te małe gryzonie wchodzą i możesz być pewna, że już ich nie zobaczysz. Dla lepszego efektu, możesz dodać także olejku miętowego, ponieważ za jego zapachem nie przepadają także pająki i mrówki.
 • Kąpiel w antyoksydantach
  Ponieważ liście herbaty zawierają antyoksydanty, kąpanie się w wodzie przesiąkniętej nimi będzie doskonałym prezentem dla twojej skóry. Koniecznie to sprawdź! Najlepsze do tego będą herbaty aromatyczne takie jak jaśminowa lub rumiankowa.
 • Łagodzenie podrażnionej skóry
  Zimne, nawilżone torebki po herbacie świetnie nadają się do naturalnego łagodzenia podrażnień. Takie okłady uśmierzają ból, zapobiegają powstaniu stanów zapalnych i przyspieszą leczenie.
 • Usuwanie zapachu z lodówki
  Herbatę możesz też wykorzystać do pozbycia się przykrego zapachu z lodówki. Efekt będzie taki sam jak przy  użyciu sody, a torebkę możesz łatwo wymieniać.
 • Naturalny kosmetyk
  Ponownie zaparzoną herbatę można też użyć po myciu włosów szamponem. Działa jak  naturalna odżywka i świetnie regeneruje nasze włosy.

 

Dla większości osób torebki po herbacie to przedmiot jednorazowego użytku.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do tego, aby wykorzystać je także w inny sposób!