Ziemia okrzemkowa, skuteczna pomoc w walce ze zbędnym kilogramami i nie tylko!

Czym dokładnie jest?

Ziemia okrzemkowa jest inaczej nazywana diatomitem. To substancja, którą można sobie wyobrazić jako mikroskopijne gąbeczki wędrujące przez nasze ciało „wchłaniając” substancje toksyczne dla naszego organizmu. Brzmi niewiarygodnie? A jednak to prawda!

Substancja ta składa się głównie z pancerzyków jednokomórkowych glonów, czyli okrzemek. Jej działanie w organizmie zachwyca nie tylko dietetyków, ale również lekarzy. Wspaniale sprawdza się w oczyszczaniu organizmu dzięki swojej specyficznej budowie. Niszczy wirusy, bakterie, drożdże i pasożyty.

Osoby, które regularnie stosują ten naturalny detoksykant wykazują o wiele lepsze samopoczucie, następuje zahamowanie niektórych przewlekłych infekcji, zdecydowane zwiększenie odporności, a także poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci. A to wszystko za sprawą naturalnie występującego krzemu, który cechuje się wysoką przyswajalnością przez organizm.

Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, narzekające na brak wyników w zrzucaniu zbędnych kilogramów(mimo stosowania diety), zauważyły poprawę w funkcjonowaniu układu trawiennego. Organizm zaczął pracować szybciej i wydajniej, układ pokarmowy oczyścił się ze złogów, przyswajalność składników odżywczych poprawiła się, a co za tym idzie-dieta zaczęła być skuteczna i zbędne kilogramy zaczęły się zmniejszać.

Kolejny, pozytywny aspekt w stosowaniu ziemi okrzemkowej powinny docenić osoby zmagające się ze schorzeniami stawów i kości. Regularnie spożywana jest w stanie zniwelować ciężką chorobę-osteoporozę (wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, mięśni i kości). Zmniejsza bóle stawowe i kręgosłupa. Dzięki korzystnemu wpływowi na układ krwionośny jest wspaniałym środkiem hamującym rozwój chorób takich jak cukrzyca, hipercholesterolemia, niewydolność naczyń wieńcowych.

Czy ziemia okrzemkowa może zaszkodzić? Do tej pory niezanotowano negatywnego wpływu na organizm, wręcz przeciwnie. Ważne jest jednak, aby jednak zwracać uwagę jaki diatomit się wybiera ( musi posiadać miano „nadającego się do spożycia”, ponieważ na rynku stosowane są również preparaty przemysłowe, służące jako filtry lub środki ochrony roślin, czy suplement w żywieniu zwierząt hodowlanych.

Jagoda Tębikowska