O czym pamiętać przy stosowaniu diety?

  • Przestrzeganie stałych godzin posiłków.
    Ważne jest, aby pierwsze śniadanie zostało zjedzone do godziny po przebudzeniu, a ostatni posiłek -nie później niż 2 godziny przed snem. Odstęp pomiędzy kolejnymi posiłkami w ciągu dnia powinien wynosić ok. 3 godziny. Taka regularność zapobiegnie powstaniu uczucia głodu lub przejedzenia.
  • Wypijanie co najmniej 1,5 litra wody mineralnej niegazowanej w ciągu dnia.
  • Należy unikać zbyt dużej ilości mocnej kawy i herbaty, wykluczyć z diety słodzone napoje, gdyż powodują zatrzymywanie się wody w organizmie. Warto je zamienić na herbaty ziołowe lub zieloną.
  • Unikanie podjadania słodkich lub słonych przekąsek między posiłkami. Przetworzone produkty zawierają bardzo dużą ilość cukru i sodu, które powodują zatrzymanie wody w organizmie. Skutkuje to brakiem efektów odchudzania.
  • Warto do diety włączyć aktywność fizyczną. Pozwoli to na przyspieszanie efektów odchudzania oraz sprawi, że będziemy czuć się bardziej witalni i pełni energii. To wszystko dzieje się za sprawą wydzielanego podczas wysiłku hormonu szczęścia jakim jest serotonina, która nie tylko poprawia nastrój, a również reguluję poziom cukru we krwi i gwarantuje spokojny sen.

Zobacz: Odchudzanie, redukcja masy – jak zacząć? Przeczytaj, zanim zaczniesz się odchudzać!

Pamiętajmy o tym, że nasz organizm potrzebuje odpowiedniej jakości wartości odżywczych, aby móc się regenerować. Nasze komórki ulegają codziennej wymianie, a bez wysokiej jakości paliwa, czyli jedzenia, nie mają się z czego wymieniać, a tym samym nasz organizm się starzeje.