Pn - Pt 8:00 - 16:00
81 532 21 21
Lublin, ul Rusałka 17b

Ruch to zdrowie!

Ruch to zdrowie!

Przeciętny Polak wykonuje w ciągu dnia ok. 4 tysięcy kroków. Eksperci przekonują, że aby zapobiec otyłości oraz chorobom z nią związanych potrzebujemy przynajmniej 10 tysięcy kroków – jest to ponad dwa razy więcej niż obecnie wykonujemy.

 

Badania pokazują, że z roku na rok przybywa osób z nadwaga czy otyłością. Najlepsza prewencją jest właśnie RUCH. Nie musimy od razu biegać maratonów czy chodzić na cross fit – chodzi o zwykły spacer na świeżym powietrzu, który wykonywany regularnie daje wiele korzyści dla naszego zdrowia:

– pomaga utrzymać prawidłowe stężenie glukozy we krwi

– wzmacnia serce i obniża ciśnienie krwi

– poprawia nastrój i i wspomaga prace układu nerwowego

– zwiększa deficyt kaloryczny i pomaga w utracie wagi

 

Spacerowanie to najmniej inwazyjna forma aktywności fizycznej, którą może wykonywać każdy bez specjalnego sprzętu i stroju.

Robienie 10 tysięcy kroków dziennie można potraktować jako wyzwanie. Już po pierwszym dniu z krokomierzem w ręku zauważymy, że do celu dużo brakuje.

Tak naprawdę 10 tysięcy kroków to liczba umowna dla każdego z nas. Aktywność fizyczna jest ważna, ale aby zyskać zdrowie, trzeba również dbać o dietę. Jeśli chcemy stracić na wadze warto to robić małymi krokami : najpierw można wprowadzić do codziennej naszej aktywności ruch, a potem zdrową dietę. Często takie rozwiązanie daje odczuwalne efekty. Dzięki temu tez nie zniechęcimy się szybko i wytrwamy w swoim postanowieniu i dążeniu do założonego celu..

Pamiętajmy, że miara 10 tysięcy kroków dziennie to świetna motywacja do zwiększania swojej aktywności fizycznej, a to daje przecież same korzyści dla naszego zdrowia i urody!

Sprawdź nas!

Zapisz się na Freshsletter!
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Zamów dietę
Zamów dietę testową
Dieta testowa
Skonfiguruj dietę