Pn - Pt 8:00 - 16:00
81 532 21 21
Lublin, ul Rusałka 17b

Dzień Kawy

Dzień Kawy

29 września to Międzynarodowy Dzień Kawy. Historia tego  święta nie jest długa. Zostało oficjalnie ustanowione dopiero w 2015 r. kiedy podczas wystawy światowej Expo w Mediolanie, International Coffee Organization (organizacja, która zrzesza kraje eksportujące kawę oraz jej największych importerów) zorganizowała pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Kawy.

A wiecie, że kawa pochodzi z Etiopii? W Europie pojawiła się około XVI wieku. Sporządza się ją z palonych, a następnie mielonych ziaren kawowca. Ten popularny napój dostępny jest w wielu wariantach: w ziarnach palonych, w ziarnach niepalonych, mielona lub rozpuszczalna.

Dlaczego warto pić kawę?

– zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy typu II

– zawarte w kawie antyoksydanty chronią przed nowotworami

– poprawia pamięć i koncentrację

– zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera i Parkinsona

– przyspiesza metabolizm, a co za tym idzie ułatwia odchudzanie

– zwiększa produkcję serotoniny, więc poprawia nasz nastrój

Ciekawostka od nas: wg. naukowca Yoshinori Masuo z National Institute of Advanced Industrial Science and Technology w Tsukubie nie trzeba się wcale pić kawy, żeby usunąć zmęczenie. Wystarczy sam zapach  kawy, który jest w stanie wyciągnąć z łóżka nawet największego śpiocha. Pan Masuo doszedł do tego wniosku na podstawie badań na zwierzętach.

Za co tak bardzo kochamy kawę? Ile ludzi tyle opinii – my kochamy kawę za jej zapach, smak oraz za to, że z rana pobudza nas do działania. Do kawy dobrze jest zjeść coś dobrego. Znacie to? Dlatego polecamy zamówić naszą dietę na http://bit.ly/freshdieta_programy. Dopasujemy ją dla Was tak, aby idealnie pasowała do Waszej porannej lub popołudniowej kawy.

Sprawdź nas!

Zapisz się na Freshsletter!
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Zamów dietę
Zamów dietę testową
Dieta testowa
Skonfiguruj dietę