Pn - Pt 8:00 - 16:00
81 532 21 21
Lublin, ul Rusałka 17b

Czerwona fasola na odchudzanie

Czerwona fasola na odchudzanie

Fasola to roślina strączkowa z rodziny bobowatych. Do tej samej rodziny należą też między innymi ciecierzyca, groszek, soja, kozieradka czy soczewica. Na świecie występuje kilkadziesiąt odmian fasoli, w Polsce znane są głównie dwa – fasola zwykła oraz wielokwiatowa.

 

Czerwona fasola to bogate źródło cennych wartości odżywczych. Znajdziemy w niej sporo minerałów: cynku, magnezu, wapnia, fosforu i żelaza, a także witamin A, B, D, E i K. Zawiera ona również błonnik, dlatego tak świetnie wpływa na pracę układu trawiennego. Ma także duże ilości białka roślinnego, więc jest to świetny zamiennik mięsa dla wegetarian.

 

Istnieje teoria, że fasola na odchudzanie jest najlepsza i może mieć zbawienny wpływ na utrzymanie odpowiedniej sylwetki. Choć wydaje się dosyć ciężkostrawna to przy tym jest bardzo pożywna i szybko daje nam uczucie sytości. Zawiera też stosunkowo mało tłuszczu, a za to jest bardzo bogata w błonnik, który jak wiadomo, ułatwia trawienie. Należy dodać do właściwości fasoli także fakt, że ma niski indeks glikemiczny. Zapobiega ona zbyt szybkiemu wzrostowi poziomu cukru we krwi po posiłku, co czyni fasolę szczególnie atrakcyjnym pożywieniem dla osób z cukrzycą, insulinoopornością lub hipoglikemią.

 

Czerwona fasola to symbol kuchni meksykańskiej – pojawia się w większości jej najbardziej znanych przepisów. Ponadto doskonale sprawdza się jako dodatek do zup i sałatek. Jedzmy zatem fasolę na zdrowie!

Sprawdź nas!

Zapisz się na Freshsletter!
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Zamów dietę
Zamów dietę testową
Dieta testowa
Skonfiguruj dietę