Pn - Pt 8:00 - 16:00
81 532 21 21
Lublin, ul Rusałka 17b

12 września – Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

12 września – Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Czy wiecie, że 12 września to Światowy Dzień Zdrowia Jamy ustnej?  Według Światowej Federacji Dentystycznej (FDI) aż 90% populacji zmaga się z problemami dotyczącymi jamy ustnej. Święto to ma na celu uświadomienie ludziom jak ważne jest dbanie o jej higienę. Data 12 września uchwalona została na cześć urodzin dr Charlesa Godona założyciela FDI (World Dental Federation).

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest nam niezbędna nie tylko po to, aby mieć piękny uśmiech. O zęby i dziąsła trzeba zadbać również od środka.

Niestety często o tym zapominamy. Prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko czyszczenie, ale też odpowiednie odżywianie, suplementacja i zdrowy styl życia. To, co jemy, ma wpływ na zdrowie całego naszego organizmu, w tym oczywiście jamy ustnej. Kluczowa w utrzymaniu prawidłowego stanu jamy ustnej jest więc zbilansowana dieta bogata w wapno, tłuszcze oraz witaminy (A, D i C).

Jednocześnie, co jest ważne, dieta dla zdrowia jamy ustnej nie powinna zawierać produktów bogatych w cukry oraz kwasy (słodycze, gazowane napoje, słone przekąski).  Oblepiają one zęby sprzyjając osadzaniu się kamienia nazębnego i rozwojowi próchnicy. I choć nowoczesna stomatologia może skutecznie niwelować skutki naszych szkodliwych nawyków żywieniowych, to przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Pamiętajmy – to rodzice decydują, co dziecko je. Znacie powiedzenie:, „Czym skorupka za młodu nasiąknie..”? Dziecko bacznie obserwuje, co jemy my dorośli, ile jemy warzyw, jak dużo jemy słodyczy, czy na przekąskę wybieramy jabłko czy batonika.

Jeśli masz problem z ułożeniem sobie dobrze zbilansowanej zdrowej diety zgłoś się do Nas. Podczas wywiadu dietetycznego poznamy Twoje nawyki żywieniowe. Ocenimy także, w jaki sposób przygotować zbilansowaną dietę dla Twoich potrzeb, jakie produkty powinieneś jeść, a jakich unikać oraz ile kalorii powinna mieć Twoja dieta.

Sprawdź nas!

Zapisz się na Freshsletter!
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Zamów dietę
Zamów dietę testową
Dieta testowa
Skonfiguruj dietę