Pn - Pt 9:00 - 17:00
81 532 21 21

Co zrobić, aby w Święta nie zaprzepaścić efektów diety?

Co zrobić, aby w  Święta nie zaprzepaścić efektów diety?

 

 

Krótka ściągawka :

-w przygotowaniu tradycyjnych potraw Wigilijnych, smażenie zastąp duszeniem lub pieczeniem. Zrezygnuj z kalorycznych panierek (ryba świetnie smakuje również grillowana lub pieczona w ziołach saute)

-przy wypieku ciast zastąp biały cukier miodem, naturalnym słodzikiem ksylitolem(cukrem brzozowym) lub stewią.

-dania przygotowane w sposób „dietetyczny” zjadaj w pierwszej kolejności, pozwoli to na zmniejszenie łaknienia na potrawy bardziej kaloryczne

-stara zasada „wszystkiego po trochu” sprawdzi się i przy świątecznym stole. To, czy i ile przytyjesz zależy przede wszystkim nie od rodzaju dania, ale od jego spożytej ilości.

– W dzień Wigilii starajmy się nie zapominać o regularnym spożywaniu posiłków – warto zjeść śniadanie, drugie śniadanie i obiad (ewentualnie podwieczorek zamiast obiadu). Dzięki temu podczas kolacji nie będziemy głodni i nie będziemy „jeść oczami”. Nie przejadaj się!

-Czy kolor zastawy świątecznej ma wpływ na to ile zjemy? Owszem! Naukowcy twierdzą, że kolor niebieski hamuje apetyt. Więc może warto zmienić wystrój stołu w te Święta J Zawsze jest to dobry pretekst na kupno nowego kompletu talerzyJ

 

 

Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Zamów dietę
Zamów dietę testową
Dieta testowa
Skonfiguruj dietę
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.